HYMNA ŽIVOTA: * Život je šance - využij ji * Život je krása - obdivuj ji * Život je blaženost - užívej ji * Život je sen - uskutečni ho * Život je výzva - přijmi ji * Život je povinnost - naplň ji * Život je hra - hrej ji * Život je bohatství - ochraňuj ho * Život je láska - potěš se s ní * Život je záhada - pronikni ji * Život je slib - splň ho * Život je smutek - překonej ho* Život je hymna - zpívej ji * Život je boj - přijmi ho * Život je štěstí - zasluž si ho* Život je život - žij ho Matka Tereza

kniha, duha, strom....jpg
Děti sepsaly vlastní zpovědi. Čtenáře z nich mnohdy bude mrazit
30. března 2014  19:39 – 5+2 dny
PRAHA "Elita republiky se proměnila ve stádo chamtivých prasat"... "Toužím po objetí svého táty"... Na dvě stovky autentických příběhů náctiletých autorů shromáždil autor projektu Václav Jan Novák do unikátní knihy Studenti píšou knihu.
Troška web čl..png
Jedním z patronů projektu byl i Zdeněk Troška. | foto: Archiv Babovřesky
Ojedinělý projekt „Studenti píšou knihu“ shromáždil šokující, bolestivé i láskyplné výpovědi o tom, co se děje za zdmi jejich domovů a v rodinách z pohledu dětí 6. až 9. tříd základních škol.
Děti z celé České republiky, které se do projektu zapojily, popsaly v této publikaci autentické zážitky a zkušenosti ze svého osobního života, ze školy a společnosti, ve které vyrůstají a zprostředkovaly tak ojedinělý vhled do naší nejmladší generace.
Výpovědi ze strany dětí a mládeže z fungujícího, úplného i neúplného rodinného zázemí, ze zajištěných i méně zajištěných rodin jsou plné nevšedních zážitků a zkušeností a postřehů a fungují tudíž jako mezigenerační most a zdroj cenných informací nejen pro rodiče, ale i pro psychology a pedagogy.
Projekt, jehož autorem je Václav Jan Novák, podpořilo velké množství občanských sdružení a iniciativ, stejně tak jako množství známých tváří jako je například režisér Zdeněk Troška, zpěvačka Ilona Csáková či herec Jiří Krampol.
Autor: Veronika Kratochvílová
"Jestliže najdeš v životě cestu bez překážek, určitě nikam nevede."
Arthur Charles Clarke
dítě, kniha.png
     Děkujeme za návštěvu našich stránek, děkujeme za Vaši případnou přízeň a podporu a těšíme se na další shledání či spolupráci! 
Vaše Stránky života
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one